Како бојити алуминијски блок мотора

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 15 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Замена секции алюминиевого радиатора
Видео: Замена секции алюминиевого радиатора

Садржај


Кључеви сваког успешног пројекта лакирања су припрема површине и наношење слоја. У случају алуминијумског блока мотора, процес је компликован присуством масне прљавштине и једноструким површинским својствима алуминијума. Механика у дворишту Чишћење перформанси и фарбање мотора са алуминијумским мотором.

Припрема пројекта

1. корак

Скините и раставите мотор возила. Док се мотор раставља, идентификујте појединачне делове који ће бити обојени и одложите их. Због радно-интензивне природе овог процеса и више корака који су укључени у то.

2. корак

Започињање поступка чишћења постављањем блока "врућег резервоара" од стране реномираних постројења за обнову мотора. Потопите цео мотор у резервоар врућих нафтних растварача који ће уклонити и уклонити постојећу прљавштину и прљавштину. Иако су доступни различити поступци чишћења алуминијумских делова мотора, многи од њих, попут песка и песка, негативно ће утицати на површине мотора од алуминијума. Из тог разлога, чишћење топлом водом је препоручена метода за чишћење алуминијумских глава и блокова мотора.


3. корак

Испитајте делове који су још увек чисти и утврдите да ли је на алуминијувој површини остао преостали нафтни филм. Овај остатак омета пријањање премаза током процеса фарбања. Ако овај филм постоји, очистите делове у другом тренутку. Ако нема филма, прескочите следећа два корака.

4. корак

Заштитите све глатке металне површине које ће током поновног састављања добити заптивке прекривајући их траком за маскирање и картоном. Површине заптивача морају бити глатке, без остатака боје и неоштећене приликом поновног састављања мотора.

Куглице разнесите било који остатак растварача из блока мотора и повезане комаде са врућим резервоаром. Материјал за пескирање стаклених перли полираће меку алуминијску површину и припремити је за добијање нових премаза.

Припрема површине и брушење

1. корак

Поново нанесите нову траку за маскирање на све моторе који ће добити бртве током поновног састављања. Неки од трака су можда оштећени током процеса пескања. Нанесите траку за маскирање преко отвора на било које унутрашње подручје. Боја се не сме наносити на услуге парења заптивача или на унутрашње блокове мотора.


2. корак

Премажите голе металне површине комерцијалним пиштољем за распршивање и брзосушећим, високотемпературним прајмером намењеним за пријањање на алуминијум. Нанесите целокупну спољашњу површину. Придржавајте се свих смерница за сигурност произвођача.

Пустите да се темељни премаз темељно осуши пре наношења боје.

Финисх Паинт Цоат

1. корак

Одаберите завршне премазе са високом температуром који се подударају са темељним премазом. Свака врста боје се производи да би пружила врхунске перформансе за специфичне услове. Изаберите производе за лакирање који одговарају препорукама произвођача и радно стање мотора.

2. корак

Нанесите најмање два слоја завршног премаза. Задовољавајући резултат биће постигнут применом више лаких слојева завршне боје, а не великим наношењем. Оставити да се темељно осуши.

Уклоните све траке за маскирање и визуелно прегледајте све заштићене површине. Користите растварач боје за уклањање спреја или премаза који се наносе на површине заптивача. Спреј за фарбање на површинама заптивача проузроковаће да се заптивене запаљују током употребе мотора.

Предмети који ће вам требати

  • Опрема за бојање под високим притиском, укључујући пиштоље за прскање ваздуха великог капацитета
  • Комерцијални компресор за ваздух најмање код 60-литарског резервоара
  • Црева за ваздух
  • Опрема за минирање и минирање, као што су експлозивна средства
  • Кабина за распршивање и кабина за минирање (није неопходно, али се препоручује)
  • Честице и распршивачи респиратора одобрени од ОСХА
  • Високотемпературни лак за брзо сушење
  • Високотемпературни премази за завршну обраду
  • Растварачи у боји
  • Очистите крпе
  • Гумене рукавице
  • Лепљива трака

Раста настаје када током одређеног времена кисеоник дође у контакт са различитим металима, попут гвожђа или челика. У овом проналаску се обично користи заштитни слој средства против хрђе. Наношење ма...

Хидраулички серво управљачи користе пумпу серво управљача и хидрауличну течност да би пружили снагу управљачком суставу преко тлачних линија. И, на крају, цурење. Низак ниво течности проузроковаће дод...

Изаберите Администрација