Зашто се мој ауто креће приликом промјене брзина?

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 6 Може 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Greške s menjačem koje nas skupo koštaju
Видео: Greške s menjačem koje nas skupo koštaju

Садржај


Вожња ручним мењачем може бити тешко. Возачи који уче како возити помицање штапа могу завршити неугодном вожњом ако лоше изврше прелаз између степена преноса или проузроковати да он креће напред или назад. Међутим, разумевање начина рада вашег аутомобила могло би вам помоћи да неометано возите. Кључ је тајминг.

Основне контроле

Ручни аутомобил има три папучице: једну на десној страни за контролу гаса, прелом у средини и квачило на крајњој левој страни. Мењач степена преноса, обично на средњој конзоли, омогућава вам промену степена преноса. Сви ови делови су укључени у почетак аутомобила, убрзавајући га и успоравајући. Да бисте аутомобил покренули напред, морате притиснути квачило, пребацити у прву брзину и померити квачило, притом наизменично притискајући папучицу гаса. Пребацивање између брзина захтева сличан, али мање додирљив поступак. Отпустите папучицу гаса, гурните квачило, пребаците ручицу степена преноса, а затим отпустите квачило. Затим можете дати мотору више горива.


Шта ради квачило

Да бисте схватили зашто трзате између преноса, требало би да разумете шта је квачило у вашем возилу. У основи пружа прелаз између вртећег мотора и ваших точкова, који се можда врти. Ако укључите квачило, што вам олакшава навлажење стопала, дозволите да плоча квачила ступи у контакт са окретним замајачем мотора и пренесе обртни момент преко преноса на точкове. Искључивање квачила када стопало притисне латице плоче квачила, у том се тренутку можете пребацити без зупчаника.

Разумевање РПМ-ова

У неколико тренутака док искључите квачило, мењате брзине, активирате квачило и поново доливате гас, обртаји вашег мотора у минути су опадали. Ако имате бројач окретаја у минути на инструментној табли свог аутомобила, можете гледати како се то догађа. Ваш аутомобил ће се трзати ако ће вам обртаји окретаја бити следећа брзина. Да не би дошло до трзаја, морате створити најлакши прелаз између обртног момента мотора и точкова. Пребацивање из првог у други степен преноса је највероватније том кретену. То је због тога што је разлика у величини степена преноса између две брзине највећа, која захтева већу прецизност у неометаном извођењу.


Усавршавање времена

Можете рећи да ли вам РПМ падају пребрзо или преспори. Ако се нагло успори, обртаји брзина су били прениски. Покушајте брже пребацити или додати мало гаса на резервне копије обртаја. Ако напред напред нагне, гурајући вас назад, обртаји су били превисоки. Покушајте сачекати РПМ-ове. Клизање квачила, омогућавајући неко трење између квачила и замашњака, такође би могло помоћи. Што више будете пребацивали између степена преноса, биће то лакше.

Аутоматски аутомобили

Ако се предомислите, имате проблем, а не операцију. Проверите ниво течности у трансмисији. Ако то не помогне, нешто може бити у реду и са вашим преношењем. Ваш механичар може дијагностицирати специфичан проблем.

Вентил ЕГР (рециркулација испушних плинова) на вашем Буицк-у служи за веома важан задатак у вашем систему за контролу емисије возила. То је велики део издувних гасова у усисном разводнику за додатно ...

Возаче комерцијалних камиона, повремено, зауставља Министарство саобраћаја (ДОТ) и траже максималну сигурност кочионог система. Сврха инспекције је да се увери да ли су подешавачи отвора правилно ура...

Избор Локације