Како функционира Маздас Ацтиве Торкуе Сплит са погоном на све точкове?

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 5 Може 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Can you make your own battery pack for EVs - Edd China’s Workshop Diaries 27
Видео: Can you make your own battery pack for EVs - Edd China’s Workshop Diaries 27

Садржај


вуча

Сврха било ког система са погоном на све точкове је повећати вучну снагу и на тај начин побољшати возне карактеристике возила. Маздас-ов патентирани систем активног обртног момента са свим точковима није другачији. Пронађен у возилима као што су ЦКС-7, ЦКС-9 и МаздаСпеед 6, овај систем је дизајниран да уравнотежи перформансе и сигурност погона на све точкове са економичношћу и практичношћу предњег погона. Користећи више сензора и улазних покретача, овај АВД систем може ефикасно „одлучити“ који точак пребацити обртни момент на довод.

Пренос обртног момента

Различити услови вожње за различита погонска возила. Нормални услови вожње са благим окретањем и убрзањем захтевају само предњи погон. То повећава уштеду горива и спречава хабање одређених компоненти погонског склопа. Агресивнија вожња захтева да се више обртног момента пребаци на задње точкове. Ово повећава пребрзу вожњу током завоја и спречава проклизавање током убрзавања. У снежним условима, обртни момент се преноси на све точкове, али ограничен је на задње точкове.


Систем

Кроз низ сензора, Мазда систем одређује који од три рачунарско контролисана режима - нормални, спортски и снежни - како би се омогућила оптимална вуча у свим условима. Ови сензори мере параметре као што су угао управљања, котрљање каросерије, бочно убрзање, статус мотора и положаји лептира за гас. Рачунарско контролно активно спајање обртног момента делује као диференцијални центар, преносећи чак 50 процената обртног момента мотора на задње точкове, зависно од очитавања сензора. На пример, при великом убрзању са великим бочним силама, рачунар би претпоставио да возач креће у агресивним завојима у агресивним условима вожње. Тежина се пребацује на задњи део возила, тако да би средишњи диференцијал пренео максимални обртни момент на задње точкове, убрзавајући стражњи крај возила из скретања. Током нормалне вожње, сензори би очитавали убрзање светла и мале углове управљања. У тим условима, рачунар би преносио 100 процената обртног момента на предње точкове. Снага задњег погонског склопа била би сувишна, јер би се клизало и већина возила тежи изнад предњих точкова. У снежним условима, рачунар би могао да примети убрзано и убрзано клизање точкова. Момент би био добродошао, али довољан само за одржавање контроле. Превише обртног момента према задњем крају, а точкови би клизнули под његову релативно малу тежину. Овај систем може да делује као возило са предњим погоном или погоном на све точкове --- или било где између. У комбинацији са ограниченим клизним задњим диференцијалом, Маздас АВД систем је спортског погона, али лако може уштедети гориво само напајањем предње осовине. Када се појаве лоши услови за вожњу, систем може одржавати возило у покрету и одржавати безбедним путнике.


Камион Цхевролет 2500 1997 је камион пуне величине 3/4 тоне. Израђен је да би задовољио потражњу за снажнијим радним камионом. Камион серије 1997 2500 доступан је у седам стилова опреме. Произвођач с...

Да бисте испочетка направили кавез са ролама, добили сте праве алате за посао. Разлог за то је тај што ће инспектор или службеник трага током инспекције или инспекције прегледати кавез с ролом како б...

Занимљив