Историја брзиномјера

Аутор: Peter Berry
Датум Стварања: 16 Август 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
ТАЙНЫЙ ГАРАЖ! ЧАСТЬ 3: НАШЛИ АНГАР С РЕДКИМИ МАШИНАМИ! SUB
Видео: ТАЙНЫЙ ГАРАЖ! ЧАСТЬ 3: НАШЛИ АНГАР С РЕДКИМИ МАШИНАМИ! SUB

Садржај


Изумитељ Никола Тесла добио је први патент за брзиномер који је заснован на ротирајућем индикатору брзине осовине 1916. Намена Артхур П. Варнер, првобитни оснивач многих инкарнација Варнер Елецтриц-а, тврди да има право на први проналазак брзиномер за аутомобил. Варнер Елецтриц и даље снабдева индустрију снабдевањем индустријским квачилом и кочницама, заједно са сензорима, прекидачима и напонским системима.

Рана историја

Први брзиномери потичу из раних путовања. Пошто је човек авантурисао и путовао, тражио је и пронашао генијалне начине за снимање својих података о путовањима. Ознаке точка на колицима помогле су рано. Кинези из трећег века говоре о ударном бубњу који је Кинезима помогао да одреде путне удаљености. Сваки пут када би зупчаник кинеског механизма, вођен точком механичке кочије, ударио у даљину, рука би ударала у лице бубња. Цхристопхер Цолумбус имао је историју наутичке брзине - стога је израз "чворови" када је говорио о брзини брода. Морнари би повлачили утегнуту, повезану линију у води. Морнари су бројили чворове пуштене у одређеном периоду да одреде брзине бродова.


Мерач брзине до брзиномјера

Артхур П. Варнер, носилац више од 100 патената - према вебсајту Варнер Елецтрицс - је изумио уређај за мерење брзине за индустријске алате за резање, назван мерач пресека. Потом је ову технологију прилагодио аутомобилу. Произвођачима аутомобила доступно је неколико различитих врста брзиномјера, па је А. П. Варнер започео маркетиншку кампању са циљем да промовише свој брзиномјер у јавности. Према веб страници Како је направљено, Варнерс је „дизајн уживао значајан успех“. Након завршетка Другог светског рата, компанија Варнер Инструмент поставила је девет од сваких 10 брзиномјера у аутомобиле.

Први аутомобилски брзиномер

1901. године Олдсмобиле Цурвед Дасх Рунабоут је опремљен механичким брзиномјером. Оверланд и Цадиллац били су следећи који ће обезбедити брзиномери у својим аутомобилима, а убрзо су брзиномери понуђени као фабрички инсталиране опције у већини произведених аутомобила. Ови рани брзиномери били су тешки за читање и нису имали осветљење за ноћно гледање. Погоните каблове које покреће брзина аутомобила.


Механички и електронски брзиномери

Тек 1920. године механички брзиномјер се интегрирао у само кућиште мјењача. Овај дизајн је трајао од 1920. године, све док на сцену није стигао британски Астон Мартин Лагонда из 1976. године, са првим икад у употреби електронским инструментом и дигиталним брзиномјером. Пошто су ови аутомобили произведени пре само недељу дана, прве испоруке су се десиле тек 1979. године у Европи, а 1982. у Сједињеним Државама.

Прекидач квачила у вашем Цхеви-у дизајниран је за покретање мотора када је папучица квачила притиснута. Комплетни прекидач има склоп спојен са стартер мотором. Ова безбедносна функција неће вам помоћ...

СУВ, који означава Спорт Утилити Вехицле, израз је који се користи за возило које има капацитет седишта и караван, али је смештено на шасији камиона. Дизајнирана за теренску вожњу и вожњу у неповољни...

Препоручује Се