Разлика између 2ВД и 4ВД трансмисије

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 4 Април 2021
Ажурирати Датум: 1 Јули 2024
Anonim
Разлика између 2ВД и 4ВД трансмисије - Ауто Сервис
Разлика између 2ВД и 4ВД трансмисије - Ауто Сервис

Садржај


Аутоматски и ручни мјењач с погоном на два и четири точка готово су у сваком погледу идентични. Одликују их исто кућиште, омјери степена пријеноса и често - али не увијек - имају исто рачунање на излазној осовини. Примарне разлике су да је излазна осовина мењача на два точка дужа од верзије на четири точка и код преноса на четири точка. Неки произвођачи аутомобила граде своје мењаче на два точка, тако да могу да се пребаце у моделе са четири точка.

позадина

Многи аутомобили се могу претворити у камионе са погоном на сва четири точка, али они нису нужно идеални за апликације на четири точка. Аутомобилске трансмисије компаније Генерал Моторс, укључујући Мунцие М21 и М22, као и Сагинав Борг Варнер Т-10, могу се претворити у четвороточкаше све док нису на путу. Недостатак слабог степена преноса отежава прелазак неравног терена. Трансмисије са камионима на два точка, као што су Мунцие СМ420, СМ465 и НВ4500 и НВ3500, лако се спајају са футролом за пренос на сва четири точка и могу поднети захтеве грубе вожње ван терена.


идентификација

Пренос са два точка је идентификован по његовом дугом вратилу са задњим делом који се састоји од јединице за прекорачење погона. Погон на сва четири точка има и део јединице за стражњи погон, али није важно на којој се страни пута налази. Трансмисије на два точка немају преносни кофер. Међутим, нека возила попут Форд Бронцо ИИ са погоном на два точка, имају футролу за пребацивање ради лакшег преласка на погон на сва четири точка само захтевањем нове излазне осовине.

Главне разлике

Трансмисије ГМ СМ465 и ТХ350 и Аисин АКС-15 описују неке разлике између дво и четвороточкаша. ГМ је произвео ручни мењач СМ465 од 1968. до 1991. године за своје половине трослојне Цхевролет и ГМЦ камионе и спортска комунална возила. Кроз 1978, мењач на два и четири точка СМ465 имао је идентичне унутрашње делове, осим излазног вратила. Верзија са четири точка имала је излазно вратило и кућиште за пренос са 10 нагиба. Модел са два точка имао је излазно вратило од 35 осовина са прилагођеним кровом на два точка. Од 1979. до 1991. године, четвороточкашки СМ465 имао је краћу излазну осовину од 32 осовине. Двоколесни СМ465 са 35 осовина је остао, а његова унутрашњост је огледало верзије на четири точка. ТХ350 аутомат долази у апликацијама за два и четири точка, а верзије са два точка имају дуљине контаката од 6, 9 и 12 инча, док се излаз четвороточкаша спаја са футролом за пренос. Мењачи АКС-15 са два и четири точка имају исте унутрашње делове, али верзија са два точка је имала 14-осовинско вратило, а четвороточка осовина са 23 осовине.


Случај преноса

Кофер за пренос повезан са мјењачем требао би бити мртво одступање да возило има погон на сва четири точка. Међутим, футрола за пренос може бити доступна за каснију конверзију за четвороточкаше. Оперативни пријеносници се повезују с мјењачем и користе двије погонске осовине за подјелу снаге између предње и задње осовине. Ово су случајеви ручног преноса са скраћеним радним временом, којима управља возач или електронски хонорарно активирани прекидачем. Нека возила, попут спортских аутомобила, имају стално закључане кабине за трансфер.

Ауто механичари моторно уље често називају „крв“ возила. Ако не желите да држите аутомобил горе, на крају ће ваш аутомобил имати проблема и покварити се. ТДИ-ови Волксваген Јетта (Диесел Турбо Ињецт)...

Бртва осовине задржава диференцијалну течност унутар осовине и диференцијала. Омогућава заптивач на крају осовинске осовине, омогућавајући окретање вратила подмазивањем из течности. Бртве се могу истр...

Популарне Публикације